Gemeenten bundelen krachten tegen seksuele uitbuiting in hotels
Woensdagochtend 12 maart vond een belangrijke bijeenkomst plaats over de bestrijding van seksuele uitbuiting en illegale prostitutie in hotels. Hotelmedewerkers, wijkagenten, handhavers en gemeenteambtenaren kregen informatie hoe zij deze ernstige problematiek kunnen herkennen en aanpakken.
Experts van het Haags Economisch Interventie Team (HEIT) en Stichting SHOP (Seksuele Hulpverlening en Opvang Prostitutie) gaven een indringende kijk in de wereld van mensenhandel en illegale prostitutie. Door interactieve workshops, waaronder een VR-beleving en een Escape Room, kregen de aanwezigen een realistisch beeld van de schrijnende werkelijkheid achter uitbuiting.

Slachtoffers beschermen
Burgemeester Björn Lugthart van Pijnacker-Nootdorp onderstreepte bij de opening het belang van de bijeenkomst:
Mensenhandelaren maken misbruik van kwetsbare slachtoffers en opereren in de schaduw. Hoe beter we de signalen herkennen, hoe sneller we kunnen ingrijpen. Hotels spelen hierin een cruciale rol, omdat uitbuiting zich vaak achter gesloten deuren afspeelt. Door samen te werken en alert te zijn, kunnen we slachtoffers beschermen en daders aanpakken. Alleen samen kunnen we dit onrecht bestrijden.

Bespreekbaar maken
Seksuele uitbuiting is een verborgen probleem dat zich vaak onder onze ogen afspeelt. Hotels kunnen onbewust een plek worden waar dit plaatsvindt, zonder dat medewerkers of gasten dit doorhebben. Daarom is het essentieel om signalen van mensenhandel te herkennen en gezamenlijk actie te ondernemen. Deze bijeenkomst was georganiseerd in samenwerking met de gemeenten Zoetermeer, Leidschendam-Voorburg en Wassenaar. Het was een belangrijke stap om dit onderwerp bespreekbaar te maken en het structureel aan te pakken.

Meer nieuws
-
NK Tegelwippen 202511 maart 2025, 10:17
-
Binnenkort te koop: kavel 14b en 14c Heron10 maart 2025, 11:04
-
Stoken met minder rook- en geuroverlast10 maart 2025, 09:46
-
Afvalcontainers Centrumlijn-noord10 maart 2025, 09:32
-
Onderzoek naar leefbaarheid van start10 maart 2025, 08:17
-
Sportpenning voor Lenie van der Hoorn-Langelaan6 maart 2025, 18:45
-
Vermijd metrolijn E tijdens de spits4 maart 2025, 08:20
-
Vervangen boomverlichting Oostlaan en Westlaan3 maart 2025, 14:20
-
Sociaal raadslieden helpen u bij vragen over wetten en regels1 maart 2025, 09:00
-
Onthulling eerste bankje ter ere van 100-jarigen25 februari 2025, 14:27